SAĞLIK FUARINDAYDIK

Samsun Valiliği Özel İdaresi'nin ‘’SAĞLIK KENTİ SAMSUN’’ konseptiyle katıldığı, İstanbul WOW Otel Kongre ve Fuar merkezinde bu yıl ikincisi düzenlenen Medikal Turizm ve Sağlık Fuarı Healthex 2007 fuarındaydık. Temmuz ayından beri üzerinde çalıştığımız fuar stand tasarımı, kataloglar ve promosyon ürünlerini titiz ve uzun bir çalışma sonucunda fuar gününe yetiştirirken, tasarımını yaptığımız ‘’SAĞLIK KENTİ SAMSUN’’ standı gerek tasarımı, gerekse dış giydirmeleriyle oldukça ilgi çekti. Samsun’dan dokuz sağlık kuruluşunun ortaklaşa katıldığı fuar, Kültür ve Turizm Bakanı Sn.Ertuğrul Günay’ın katılımları ile açıldı.

     
 

PROGRAF MARKASI TESCİLLENDİ

ProGraf markası, Türk Patent Enstitüsü tarafından reklamcılık sektöründe sadece ProGraf Reklamcılık Ltd. Şti. tarafından kullanılmak üzere isim ve logo olarak tescillendi.

 

     
 

IMPERIAL HASTANESİ

Tüm Kurumsal Kimlik hizmetleri ajansımız tarafından yapılan Imperial Hastanesi 20 Temmuz günü Trabzon’da açıldı. Bina cephe giydirmeleri ve ışıklı neonlarla süslenen hastane oldukça şık bir görünüm aldı. 6500 metrekare alana kurulu Imperial Hastanesi 20 milyon dolarlık bir yatırımla kuruldu. 300 kişiye iş imkanı sağlayan hastane, donanım olarak ta teknolojinin en son ürünlerini kullanıyor. Şimdiden Karadeniz’in en büyük tam teşeküllü hastanesi olan Imperial, gelecekte Türkmenistan, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelerden hasta almayı hedefliyor.

Açılıştan önce tüm yerel gazetelerde bir hafta boyunca tam sayfa ilanlarla girip, açılış günü göbek iki sayfa ile final yaptık. Radyo ve Tv prodüksiyonları ile destek verdik.

Seçime rast gelmesi nedeniyle açık havayı kullanamamıza rağmen, Imperial adını hemen hemen tüm Trabzon’a ezberlettik.

Sağlık alanındaki yeniliklerle birlikte, sağlık sektörü gelecekte reklam sektörünün lokomotiflerinden olmaya şimdiden aday.

 

     
 

ROMATEM

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında Türkiye’nin en iyi hastane zincirlerinden olan Romatem, bir yıldan bu yana ajansımızla çalışıyor. Samsun ve İzmit’te hastaneleri bulunan Romatem, yakında Ankara’da açılacak büyük bir hastane içinde hizmet vermeye başlayacak.

Milyonlarca dolarlık yatırımlar yaparak, hem istihdam, hem de ekonomiye büyük katkılar sağlayan bu kurumlar, sağlık sektöründeki reklam yasakları nedeniyle, kendini tanıtmakta sıkıntı çekiyor. Ajanslar da sadece basılı dokümanlarla, hiçbir şey anlatılamayan açık hava ve gazete reklamları ile bu kurumları tanıtmaya çalışıyor.

 

     
 

BLU ELEKTRONİKTE DE 1 NUMARA

Simon Bolivar Konsept mağazasıyla piyasaya hızlı bir giriş yapan BLU, ürün yelpazesini genişleterek büyümeye devam ediyor. Elektronikte, özellikle plazma tv ve LCD tv’de önemli satış rakamları yakalayan BLU, kampanyayı promosyonlarla destekleyerek piyasayı hareketlendirdi. Hemen hemen tüm gazetelerin Ankara baskılarında her hafta 2 tam sayfa ilanlarla kampanyayı destekledik. Ulusal televizyonların bazılarında da BLU reklamlarını herkes beğeniyle izledi.

BLU elektronik kampanyalarının ardından gazetelerin sayfaları aynı türden reklamlarla dolup taşmaya başladı. Böylelikle medya yeni bir kaynağa kavuştu.

 

MERAM MÜCEVHERAT

Farklı sektörlerin markalaşmaya verdiği önem gün geçtikçe artıyor.

1952 yılında Konya’dan gelip, Ankara’nın en gözde mekanlarından Ulus Hanif Çarşısı’nda açılan Meram Mücevherat, Ankara’nın renkli simalarının uğrak yeri olmuş. 1974 yılında Kızılay’da ikinci mağazasını açtıktan sonra, Niyazi Dikilitaş, uzun yıllar kuruluşun ayakta kalabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturduktan sonra 1996 yılında vefat etmiş, kurumu oğulları Mehmet, Mert ve Melih Dikilitaş’a bırakmış. Mehmet Dikilataş’ın çabalarıyla Kızılay mağazası büyütülmüş, Ankara’nın en önemli kuyumcularından bir haline gelmiş. Mert ve Melih Dikiitaş’ın meslekte yetişmelerinden sonra yeni kuşak Meram Mücevherat Ankomall’de yeni yüzüyle müşterilerin karşısına çıktı. Meram Mücevherat, yeni kurumsal kimliği ile gazete ve açıkhavada yer almaya başladı. Dördüncü mağazasını Minesera’da açmaya hazırlanan Meram, üretimi, tasarımları ve çizgisiyle önemli bir marka olmaya aday.

 

© 2007 ProGraf - Tasarım Prograf Reklamcılık Ltd.